قبل از نصب و راه اندازی

برای ثبت نام

 • کپی کارت ملی یا کپیشناسنامه که در آن کد ملی مشترک درج شده باشد
 • 2. سندی مبنی بر احراز سکونت مشترک شامل سند مالکیت، اجاره‌نامه معتبر (کد رهگیری داشته باشد)،فیش تلفن ثابت،فیش تلفن همراه یا فیش برق به نام مشترک. مشترکانی که در منزل والدین سکونت دارند می‌توانند مدارک احراز سکونت به نام والدین خود را ارائه دهند.

ارتقا سرعت

با هر یک از مدارک زیر می‌توانید اقدام کنید:

 • کارت دانشجویی معتبر یا گواهینامه و گواهی اشتغال معتبر از دانشگاه‌ها
 • کارت نظام پزشکی
 • کارت نظام مهندسی
 • جواز کسب
 • کارت وکالت
 • کارت بازرگانی معتبر
 • کارت خبرنگاری
 • کارت طلبگی
 • کارت اساتید دانشگاهها و معلمان
 • برای کارمندان: نامه از محل کار یا ارائه معرفی نامه از مراجع حقوقی با مضمون نیاز به اینترنت پرسرعت با پهنای باند بالاتر ۱۲۸.

نکته: مشترکان حقوقی بایدروزنامه رسمی یا آگهی تاسیس به همراه کارت ملی نماینده شرکت را ارائه کنند.

شما می‌توانید مدارک خود را جهت ارتقاء سرعت به آدرس ایمیل Docs@mobinnet.net ارسال کنید و لزومی به ارسال مدارک به آدرس Support@mobinnet.net نیست

مودم وایمکس از طریق کابل به کارت شبکه کامپیوتر وصل می‌شود. همچنین اگر مودم وایمکس شما و کامپیوتر شما کارت شبکه بی‌سیم (Wi-Fi) دارند، می‌توانید به صورت بی‌سیم نیز به مودم وایمکس متصل شوید.
با مراجعه به صفحه نواحی تحت پوشش می‌توانید از پوشش منطقه مورد نظر خود توسط شبکه وایمکس مبین‌نت مطلع شوید. همچنین می‌توانید با یکی از عوامل فروش ما که در صفحه عوامل فروش مشخص شده‌اند تماس بگیرید و در مورد تحت پوشش بودن مکان مورد نظر خود سوال کنید.

مودم های وایمکس

مودم های داخلی(Indoor): این مودم‌ها قابلیت جابجایی دارند و در محیط هایی که تحت پوشش کامل و قوی شبکه مبین‌نت هستند استفاده می‌شوند. این مودم‌ها در منزل یا محیط کار کاربرد دارند و دارای قابلیت Wi-Fi و پورت VoIP هستند. افزون بر این، می‌توانند در صورت نیاز به جایدیگری که تحت پوشش کامل شبکه مبین‌نت است منتقل شوند.
 مودم های جیبی (Pocket Modem) : این نوع مودم‌ها به پوشش کامل شبکه نیاز دارند و با استفاده از برق ذخیره شده در باتری قابل شارژ، کار می‌کنند. مودم‌های جیبی شبیه تلفن همراه هستند و با وجود مزیت‌های بسیار ممکن است دربرخی نقاط مانند تلفن همراه به دلیل پوشش ناکافی خط ندهند.
برای تنظیمات وایرلس، این راهنما را دریافت کرده و بر اساس گام‌های توضیح داده شده در آن عمل کنید.
برای تغییر کلمه عبور ورود به صفحه این مودم، این راهنما را دریافت کرده و بر اساس گام‌های توضیح داده شده در آن عمل کنید.
برای تغییر کلمه عبور ورود به صفحه این مودم،  این راهنما را دریافت کرده و بر اساس گام‌های توضیح داده شده در آن عمل کنید.
برای تغییر کلمه عبور ورود به صفحه این مودم،  این راهنما را دریافت کرده و بر اساس گام‌های توضیح داده شده در آن عمل کنید.
برای تغییر کلمه عبور ورود به صفحه این مودم، این راهنما را دریافت کرده و بر اساس گام‌های توضیح داده شده در آن عمل کنید.
خیر، مودم های وایکمس در لایه دو شبکه کار می‌کنند.

بعد از نصب و راه اندازی

شرایط:

به جز موارد زیر هرگونه خرابی مودم مشمول گارانتی مبین‌نت است:

 • صدمه و خرابی ناشی از ضربه، سقوط، حمل و نقل، تماس یا نفوذ آب و مواد شیمیایی، آتش یا حرارت زیاد، گرد و غبار شدید، نوسان برق، رعد و برق و دیگر حوادث طبیعی
 • صدمه و خرابی ناشی از اتصال غلط یا ارتباط دستگاه با دیگر دستگاه‌ها، تجهیزات و لوازم جانبی ناسازگار یا معیوب
 • وارد شدن خدشه یا کنده شدن برچسب سریال یا هولوگرام و مشخصات دستگاه ؛ مفقود شدن یا آسیب دیدن کارت ضمانت، عدم تطابق شماره سریال کارت ضمانت با شماره سریال حک شده بر روی مودم یا مخدوش بودن هر یک از شماره‌ها
 • استفاده نادرست یا رعایت نکردن استانداردهای تعیین شده برای استفاده از آن یا عمل نکردن به دستورالعمل‌های ذکر شده در دفترچه راهنمای دستگاه
 • باز شدن دستگاه به هر دلیل توسط افراد غیر مجاز
 • فقدان کارتن
 • چراغ های مودم (LED)
 • انقضای مدت زمان گارانتی

لطفا به این نکات توجه فرمایید:

 کارت شما زمانی معتبر است که ممهور به مهر و امضاء عاملان مجاز بوده و روی فاکتور فروش شماره سریال دستگاه درج شده باشد.

لطفاً از کارت ضمانت به دقت مراقبت کنید، امکان صدور المثنی وجود ندارد

برای استفاده از گارانتی مودم‌‌های داخلی و بیرونی، با مرکز خدمات تماس بگیرید. پس از طی کردن فرایندی کوتاه جهت بررسی مودم، در صورت تشخیص خرابی از سوی اپراتور تیکت گرفته می‌شود. سپس یکی از عوامل مجاز فنی به آدرس شما مراجعه کرده بعد از بررسی و تایید خرابی، مودم معیوب را تعویض می‎‌کند. در خصوص مودم‌های جیبی پس از تماس با مرکز خدمات، در صورت تایید خرابی از سوی اپراتور، شماره تلفن و آدرس یکی از عوامل گارانتی جهت تعویض مودم به شما اعلام خواهد شد تا با ارائه کارت ضمانت و فاکتور فروش به عامل مجاز فنی یا مراکز معرفی شده از طرف مبین‌نت تعویض مودم انجام شود.

به طور کلی هر عملی که در اینترنت انجام دهید، باعث تبادل اطلاعات بین کامپیوتر شما و شبکه اینترنت می‌شود و حجم این اطلاعات تبادل شده از حجم طرح اشتراک شما می‌کاهد. نگاه کردن صفحه‌های وب، فرستادن یا چک کردن ایمیل، استفاده از برنامه‌های انتقال صدا و تصویر مانند اسکایپ، دانلود کردن فیلم، موسیقی و برنامه، گوش دادن به رادیوهای اینترنتی و بسیاری کارهای دیگر، همگی باعث می‌شوند اطلاعاتی از کامپیوتر شما به اینترنت منتقل شود یا اطلاعاتی از اینترنت به کامپیوتر شما ارسال شود. در هر دو حالت، بر اساس حجم اطلاعات تبادل شده، از حجم ترافیک وایمکس شما کاسته می‌شود.

اگر موارد بالا را بررسی کردید و مشکلی وجود نداشت به یکی از این دو وب سایت‌ تست سرعت پ سر بزنید :speedtest.netspeed.io

در سه بازه نیم ساعته تست سرعت را انجام دهید و نتیجه را با پهنای باند اشتراک خود بسنجید. در صورتی که نتیجه تست از پهنای باند تعریف شده کمتر بود از صفحه تست را ذخیره پرینت اسکرین گرفته به همراه تصویر صفحهسیگنال مودم به آدرس support@mobinnet.net ایمیل کنید. در نظر داشته باشید که بر اساس مصوبه سازمان تنظیم مقررات رادیویی پهنای باند شما اختصاصی نیست و بین 4 ، 8 یا 10 نفر تقسیم می‌شود چنانچه سرویس مورد استفاده شما بین 4 نفر تقسیم شود، حداقل و حداکثر پهنای باند شما به صورت زیر است:

 • 128 :

       32kbps < Bandwidth ≤ 128 kbps

       4KBps< Speed ≤ 16 KBps

 • 512 :

       128kbps < Bandwidth ≤ 512 kbps

       16KBps< Speed ≤ 64 KBps

 • 1024 :

       256kbps < Bandwidth ≤ 1024 kbps

       32KBps< Speed ≤ 128 KBps

 • 2048 :

       512kbps < Bandwidth ≤ 2048 kbps

       64KBps< Speed ≤ 256 KBps

چنانچه سرویس مورد استفاده شما بین8 نفر تقسیم شود حداقل و حداکثر پهنای باند شما به صورت زیر است:

 • 128 :

       16kbps < Bandwidth ≤ 128 kbps

       2KBps< Speed ≤ 16 KBps

 • 512 :

       128kbps < Bandwidth ≤ 512 kbps

       8KBps< Speed ≤ 64 KBps

 • 1024 :

       256kbps < Bandwidth ≤ 1024 kbps

       16KBps< Speed ≤ 128 KBps

برای مشترکانی که پهنای باند آنها بین 10 نفر تقسیم می‌‌شود نیز حداقل و حداکثر پهنای باند به صورت زیر است:

 • 128 :

       12.8kbps < Bandwidth ≤ 128 kbps

       1.6KBps< Speed ≤ 16 KBps

 • 256 :

       25.6kbps < Bandwidth ≤ 256 kbps

       3.2KBps< Speed ≤ 32 KBps

 • 512 :

       51.2kbps < Bandwidth ≤ 512 kbps

       6.4KBps< Speed ≤ 64 KBps

 • 1024 :

       102.4kbps < Bandwidth ≤ 1024 kbps

       12.8KBps< Speed ≤ 128 KBps

بله. البته هزینه طرح جدید باید بصورت کامل پرداخت شود. در واقع مبلغ باقیمانده از طرح قبلی به طرح جدید منتقل نخواهد شد.

پشتیبانی

خیر ترافیک ماهانه تا پایان هر دوره اعتبار دارد و چنانچه از آن استفاده نشود به دوره بعدی منتقل نمی گردد. خیر. نیازی به سیم کارت نیست.
چنانچه شما از وایمکس دیگر اپراتورها به هر دلیل رضایت ندارید می توانید از سرویس مبین‌نت استفاده کنید. مودم‌هایی که در حال حاضر امکان استفاده از شبکه مبین‌نت را دارند مدل‌های BM632W، BM635 و FMM-130 هستند. خیر. نیازی به سیم کارت نیست.
استفاده از اینترنت برای تمامی مشترکان از ساعت ۲ تا ۸ صبح رایگان است. برای بررسی این موضوع می‌توانید پس از خاموش و روشن کردن مودم خود، در صفحه مشترکان میزان مصرف خود را بررسی کنید. خیر. نیازی به سیم کارت نیست.
پرداخت کمتر از مبلغ طرح در این حالت تا زمان واریز مابه‌التفاوت مبلغ، طرح انتخابی فعال نخواهد شد (در پرداخت حضوری). در صورتی که دوره زمانی طرح اشتراک از قبل باقی مانده باشد و میزان ترافیک مصرفی شما تمام شده باشد، مبلغ موجود در حساب مشترک به عنوان ترافیک اضافه استفاده خواهد شد. پرداخت بیشتر از مبلغ طرح انتخابی درصورت پرداخت مبلغی بیش ازمبلغ طرح، این مبلغ در اعتبار حساب شما باقی خواهد ماند و به عنوان حجم اضافه، تمدید یا تغییر اشتراک‌های بعدی منظور می‌شود. در غیر این‌صورت و در صورت درخواست عودت وجه می‌توانید از طریق تکمیل فرم واریزی اشتباه در سایت اقدام کنید. پرداخت با شناسه اشتباه درصورت واریز وجه طرح به شناسه پرداخت اشتباه متاسفانه شما باید مبلغ را مجددا واریز کرده و درخواست خود را جهت برگشت وجه از طریق تکمیل تمام موارد خواسته شده در سایت مبین‌نت در قسمت فرم واریزی اشتباه ارسال کنید. حداکثر بعد از گذشت ۲۰ روز کاری این هزینه به حساب شما واریز می‌شود. در ضمن اعلام شماره کارت بانکی فردی که مودم به نام اوست ضروری است و در غیر این صورت برگشت اضافه پرداختی و یا اشتباه واریزی امکان پذیر نخواهد بود. افزون بر این، در صورتی که مبلغ اشتباه را به صورت اینترنتی واریز کرده‌اید باید شماره تراکنش پرداخت را از بانک کارت مربوطه دریافت و ارسال کنید و یا تصویر تاییدیه پرداخت اینترنتی که در پایان پرداخت نمایش داده می شود را از طریق فرم واریزی اشتباه ارسال نمایید.
به منظور بهره‌مندی از خدمات IP ثابت به صفحه پرداخت اینترنتی بروید. در نظر داشته باشید که IP ثابت به همه طرح‌های اشتراکی ارائه شده در سایت به غیر از طرح نامحدود شبانه تعلق می‌گیرد. خیر. نیازی به سیم کارت نیست.
با ارتقا فرم‌ویر مودم، برخی مشکلات گزارش شده که ممکن است تعدادی از مشترکان اینترنت پرسرعت وایمکس مبین‌نت هم‌اکنون با آن مواجه باشند برطرف خواهد شد. بنابراین به تمام مشترکانی که از هر یک از مودم‌های DX-350،،BM8301 ،SWC-9200 ،OX-330P BM632w یا IX-350 استفاده می‌کنند پیشنهاد می‌کنیم با به‌روزرسانی مودم خود، کیفیت ارتباط اینترنتی خود را ارتقا دهند. فرم‌ویر یا میان‌افزار، نرم‌افزار واسطی است که دسترسی به سخت‌افزار را میسر می‌کند و با استفاده از این نرم‌افزار واسط می‌توان تنظیم‌های مورد نظر را روی مودم اعمال کرد. معمولاً با مرور زمان مشکلات نرم‌افزاری ریز و درشتی در فرم‌ویرهای قدیمی یافت می‌شوند.گاهی هم فرم‌ویرهای قدیمی با برخی نرم‌افزارها یا سخت‌افزارهایی که تازه عرضه شده‌اند به خوبی کار نمی‌کنند. بنابراین سازندگان سخت‌افزار گاهی نسخه جدیدی از فرم‌ویر خود را منتشر می‌کنند تا چنین مشکلاتی را برطرف کنند. در حال حاضر نسخه‌های جدید فرم‌ویر برای برخی از مودم‌های وایمکس مبین‌نت منتشر شده است که مشترکان می‌توانند با به‌روزرسانی مودم خود با استفاده از آن‌ها، عملکرد و انعطاف‌پذیری مودم خود را در شبکه افزایش دهند. برای دریافت نسخه جدید فرم‌ویر مودم خود، به قسمت صفحه مودم ها مراجعه کنید. لطفا قبل از استفاده از نرم‌افزار بروز رسانی مودم فایل آموزشی آن را به دقت مطالعه کرده و به هشدارهای اعلام شده توجه فرمایید. جهت به روز رسانی فرم ور مودم خود به صفحه مودم ها مراجعه کنید.